MAPUJEME LŽI, KTERÉ SE ŠÍŘÍ ŘETĚZOVÝMI EMAILY.

Přeposílané, řetězové emaily jsou nebezpečnou zbraní, která ohrožuje všechny, kteří nemají přístup ke zdrojům a nezávislým informacím, a především naše nejstarší. Pomožte nám je potlačit.

Monitorujeme řetězové emaily a upozorňujeme na jejich nebezpečnost.

Po skončení prezidentských voleb jsme intenzivně řešili další směřování naší iniciativy. Rozhodli jsme se věnovat se problematice řetězových emailů jako formy šíření dezinformací mezi spoluobčany. Intenzivně pracujeme na jejich monitoringu, analýze a rozkrývání.

Našim novým cílem je monitorovat vliv řetězových emailů při šíření dezinformací a aktivně bojovat proti jejich šíření. 


Pomozte nám

PŘEPOŠLETE NÁM JE

Pokud kdekoliv (například u svých prarodičů, kteří jsou nejohroženější) narazíte na emaily, které šíří dezinformace o politických tématech, přepošlete nám je na lzi@popravde.cz.

PŘIDEJTE SE

Bojute s námi proti lžím a pomluvám. Možností a cest je mnoho. Pokud máte nápad, jak byste mohli pomoci, napište nám na info@popravde.cz. Děkujeme.


Rozkrývali jsme dezinformace při volbě prezidenta

Vlna dezinformací a pomluv zaplavila v posledních letech nejen internet. Její vliv na uplynulé prezidentské volby je součástí žalob a nejrůznější důkazy a analýzy ukazují na její zhoubnost. Právě tehdy před druhým kolem voleb vznikla dobrovolná iniciativa PoPravdě.cz, která rozkrývala a poukazovala na nepravdy, mystifikace a dezinformace, které pracovaly ve prospěch jedno či druhého kandidáta. A naše snaha byla vidět.

39

vyvrácených lží o Jiřím Drahošovi.

15

vyvrácených lží o Milošovi Zemanovi

13

vyvrácených lží během televizních debat.

210 tisíc

návštěvníků
webu

340 tisíc

navštívených
stránek na webu.

11.315

minut strávených na webu.

35.000

sdílení webu na sociálních sítích.

38.000

oslovených uživatelů na Facebooku.

Články odkazující na iniciativu PoPravdě.cz vyšly na portálech jako ČTKIhned.czInfo.cz, Deníkreferendum.cz, Hoax.cz a dalších. V zahraničí se o naší práci zmínila RSTV, Coda Story a prestižní americká mediální institut Poynter. Petr Nutil, spoluzakladatel iniciativy, vystoupil po volbách v pořadu České televize  @online.


POMOZTE NÁM

Podívejte se, jakým způsobem se můžete zapojit i vy.

POSÍLEJTE NÁM EMAILY

Pokud jste jakkoliv narazili na přeposílané, řetězové emaily s dezinformacemi k prezidentským volbám, EU apod.,  přepošlete nám je na lzi@popravde.cz

SDÍLEJTE NÁŠ WEB

Sdílejte naše zprávy a aktivity se svými blízkými. Pomožte nám rozšířit naši iniciativu dál, ať můžeme pomoci tam, kde je to skutečně třeba.

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY


PŘIDEJTE SE K NÁM

Přidejte se k nám do široké občanské dobrovolnické facebookové skupiny PoPravdě.cz, kde společně diskutujeme a pracujeme. 

PŘIDEJTE SVŮJ EMAIL

Přidejte svůj email do našeho seznamu. Čas od času vám zašleme informace o tom, co se právě děje a jaké jsou novinky v naší iniciativě. 

PŘISPĚJTE NÁM

Pokud chcete přispět na placenou podporu šíření zpráv na sociálních sítích, můžete nám přispět na náš transparentní učet:
2200251049 / 2010